Home / Lajme / Maqedoni / Kadastra sot dhe nesër nuk do të punojë

Kadastra sot dhe nesër nuk do të punojë

Sporteli elektronik, sportelet në Qendrën për Kadastër të Patundshmërisë në Shkup, si dhe sektorët për kadastër të patundshmërisë nëpër Maqedoni sot dhe nesër nuk do të pranojnë kërkesa dhe nuk do të japin të dhëna.

Shkaku për këtë është përmirësimi i sistemit elektronik me harduer të ri.

“Pas përmirësimit të sistemit elektronik dhe harduerit, Kadastra do t’i përmirësojë kapacitetet e veta për realizimin e projekteve të ardhshme, do të rritet siguria e të dhënave dhe do të përmirësohet shpejtësia e zgjidhjes së lëndëve dhe lëshimi i të dhënave”, njofton Agjencia për Kadastër dhe Patundshmëri.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *