Home / Lajme / Maqedoni / ‘KSHZ’, Vanhojte : Afati për arritjen e marrëveshjes është urgjent

‘KSHZ’, Vanhojte : Afati për arritjen e marrëveshjes është urgjent

“Unë mendoj se “hendeku” po mbyllet gradualisht. Lista e kandidatëve është shkurtuar tashmë, sepse ne kemi bërë një marrëveshje që ata të cilët nuk i plotësojnë kriteret ligjore nuk duhet të jenë më në listë. Kemi rënë dakord se duhet të kemi ekspertët më të mirë të mundshme të bazuar te meritat dhe jo afërsitë politike që është sfidë e madhe dhe aspak e lehtë për t’u arritur, por që mendoj se ne mund ta arrijmë që sot. Afati për marrëveshje është urgjent, shumë urgjent, shumë shumë urgjent”, tha Piter Vanhojte, ndërmjetësues.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *