Home / Kryesoret / Ku janë gjumashët “studentët”, çfarë ajri thithin ata?

Ku janë gjumashët “studentët”, çfarë ajri thithin ata?

Studentët e dy universiteteve vazhdojnë të bëjnë gjumë të rehatshëm edhe pse nxënësit e shkollave të mesme dhe fillore janë vetëdisuar dhe protestojnë për ajër të pastër. Në çdo vend të botës studentët janë ata që tronditin vendin dhe bëjnë reforma në sisteme dhe rrëzojnë qeveri, por jo edhe në Maqedoni dhe veçanërisht studentet e USHT-së dhe UEJL-së të cilët janë vetëm student dhe asgjë tjetër.

Kur Tetova e dy universiteteve helmohet studentët vazhdojnë të rijnë në kafe duke shikuar se si nxënësit bëjnë punën që duhet bërë studentët.

Ndryshe nesër paralajmërohet bllokim i rrugëve dhe të Premten protesta masovike për ajrin e ndotur.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *