Home / Lajme / Maqedoni / kundër-protestë nga protesta e Plenumit studentor

kundër-protestë nga protesta e Plenumit studentor

Përgatit kundër-protestë pasi këtë mëngjes studentët kanë bllokuar Rektoratin e UKIM dhe duke kërkuar dorëheqjen e rektorit Velimir Stojkovski dhe ndërprerjen e menjëhershme të ndërtimit të dy ndërtesave në një kampus universitar

“Qytetarë të nderuar, Ne studentët sot bllokuam punën e zyrës së rektorit në shenjë proteste. Aktualisht në këto momente është duke u përgatitur një kundër-protestë nga ana e profesorëve dhe studentëve nga Fakulteti i Kulturës Fizike. Në emrin tim, dhe në emër të plenumit tw Studentëve dhe në emër të Mugra, ju lusim në qoftë se ju jeni në gjendje të vini deri te Universiteti para rektoratit për mbështetje”, shkruan Lumi Beqiri nga Plenumi Studentorë në llogarinë e tij në Facebook.

Aktualisht nga pyjet e Maqedonisë dhe studentët e Fakultetit të Kulturës Fizike janë duke prerë drunjtë afër gardhit ku është hapësira për ndërtimin e objekteve të reja.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *