Home / Lajme / Rajon / Limaj: Anamorava do të vuan më së shumti nga Asociacioni

Limaj: Anamorava do të vuan më së shumti nga Asociacioni

Kryetari i Nisma-s për Kosovën, Fatmir Limaj iu ka drejtuar protestuesve në Gjilan, duke thënë se marrëveshjet nuk kalojnë sepse nuk mund të kalojnë mbi vullnetin e qytetarëve.

Ai tha se pjesëmarrja e juaj është dëshmi që Kosova e përgjumur po ngjallet dhe ftojë të gjithë qytetarët e Anamoravës që t’i thonë jo marrëveshjeve.

“Mos lejoni të ardhmen e juaj ta vrasin sot. Nesër s’do të jetë vonë. Aktivizimi i sotëm i juaj do të jetë për mbrojtje të fëmijëve tuaj. Ne i bëjmë thirrje pa dallim partie të dalin dhe të na përkrahin sepse ne jemi kundër Serbisë në Kosovë dhe askujt tjetër. Kosova po tregon se për fatin tonë nuk do të lejojmë që një individ të vendos për Kosovën sepse për Kosovën vendos vetë populli”, ka thënë ai

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *