Home / Lajme / Maqedoni / Loja sot me aktivitet “Shtëpi Bërlloku” në Tetovë

Loja sot me aktivitet “Shtëpi Bërlloku” në Tetovë

Shtepi Berlloku”

Aktivist te Qendres LOJA do te realizonje nje “proteste artistike – instalacion” qe ka per qellim vetdijesimin per probemin e ndotjes.

Aktivist te moshave te reja per periudhe nje javore kanë mbledhur mbeturina te hedhura ne pjese te ndryshme te qytetit. 

Keto mbeturina jane te mjaftueshme qe të ndërtohet një shtëpi komplete – kuzhinë, dhomë ngrënie, banjo etj …Pra aktivistet do te ndertojne nje shtepi nga berlloku i mbledhur.

Shtëpia do të jetë në formën e instalacionit dhe do te shoqerohet  me aktivitete me karakter interaktiv dhe edukative.

Me shprese qe te ju shohim ne kete ngjarje dhe se bashku te kontribuojme ne vetdijesimin e popullates dhe reagimin e autoriteteve.

Aktivitete zhvillohen ne kuader te projektite “Tetovo Transformers” – qe ka per qellim trajnimin dhe inkurajimin e te rinjeve qe te ne hapesira publike permet teknikave artistike te adresojen probleme te ndryshme te shoqeris.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *