Home / Kryesoret / Molotov drejt komunës së Tetovës {FOTO}

Molotov drejt komunës së Tetovës {FOTO}

Protestuesit nga qendra janë drejtuar kah komuna e Tetovës dhe kanë hudhur koktell molotov.

Informacionet nga terreni që vijnë nga Telegrafi thonë se policia ka rrethuar komunën e Tetovës ndërsa hudhet me gur, vezë dhe gjësende të forta drejt objektit të komunës.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *