Home / Lajme / Rajon / Morinë, arrestohet 41-vjeçari nga Shkupi

Morinë, arrestohet 41-vjeçari nga Shkupi

Një 41-vjeçar maqedonas i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga nga policia shqiptare në pikën e kalimit kufitar në Morinë.

Burime policore bëjnë me dijë se Naim Shkodra, lindur në Shkup e banues në Ferizaj të Kosovës ishte shpallur në kërkim nga Interpol Brukseli.

Një gjykatë në Belgjikë e ka dënuar Shkodrës me dy vjet burg për grabitje dhe trafikim të drogës. Shkodra po tentonte të hynte në Shqipëri.

/ Top Channel

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *