Home / Lajme / Maqedoni / Moti sot në Maqedoni me vranësira

Moti sot në Maqedoni me vranësira

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira mesatare dhe vende-vende me periudha të shkurtra të diellit. Mëngjesi i sotëm, do të jetë i ftohtë, ndërkaq pas dreke pritet që moti të kthjellët dhe të ngritën temperaturat, njoftojnë nga enti hidrometeorologjik.
Temperaturat gjatë ditës së sotme do të sillen nga -1 deri më 15 gradë celsius.

Edhe në Shkup e rrethinë   mot  do të jetë ngjashëm kryesisht me vranësira mesatare dhe me periudha të diellit gjatë drekës. Temperaturat gjatë ditës së sotme do të lëvizin nga 0 deri më 13 gradë celsius.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *