Home / Lajme / Botë / Nafta prek çmimin më të ulët të 7 viteve të fundit

Nafta prek çmimin më të ulët të 7 viteve të fundit

Çmimet e naftës së papërpunuar qëndruan në nivele që nuk janë prekur që në fillim të vitit 2009, teksa prodhimi në Lindjen e Mesme ka vazhduar të rritet pavarësisht nga mbioferta e madhe globale.

Treguesi referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ra 29 cent në 39.44 dollarë për fuçi, një shifër pranë nivelit më të ulët.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *