Home / Kryesoret / Ndërpritet mësimi në Tetovë

Ndërpritet mësimi në Tetovë

Me vendim të kryetares së komunës së Tetovës Teuta arifi, është ndërprerë procesi mësimorë në shkollat fillore, të mesme, dhe në çerdhet e Tetovës. Procesi mësimorë ndërpritet prej sot dhe do të vazhdojë deri më 15 janar kur edhe përfundon pushimi për gjysmë vjetorin e parë. Protestat e nxënësve kështu rezultuan të suksshme dhe presioni qytetarë për të bojkotuar ndërprerë mësimi për shkak të ndotjes alarmante.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *