Home / Kryesoret / Në sheshin “Maqedonia” do të ndriçohet bredhi për festat e fund-vitit

Në sheshin “Maqedonia” do të ndriçohet bredhi për festat e fund-vitit

Në Sheshin “Maqedonia” në Shkup sot do të ndriçohet bredhi qendror për festat e fund-vitit, i cili do ta pasurojë ambientin festiv.

Bredhi me lartësi prej 18 metrash, është zbukuruar me elemente ndriçuese si dhe elemente të tjera dekorative.

Nga Qyteti i Shkupi paralajmërojnë se ngjarja do të shoqërohet me pjesëmarrjen e një kori prej 100 nxënësve të shkollave të mesme të Qytetit të Shkupit nga “Maria Skllodovska-Kiri”, “Vasill Antevski-Dren”, “Orce Nikollov” dhe “Nikolla Karev” të cilët do të këndojnë këngë për festat  e fund-vitit dhe do t’i argëtojnë të pranishmit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *