Home / Kryesoret / Parlamenti zgjedh përbërjen e re të KSHZ-së

Parlamenti zgjedh përbërjen e re të KSHZ-së

Komisioni për emërime dhe çështje të zgjedhjeve, pritet që të miratojë propozim vendimin për zgjedhjen e kryetarit, nënkryetarit dhe anëtarëve të Komisionit Shtetëror Zgjedhor. Zgjedhja e tyre vjen pas marrëveshjes së arritur mes katër liderëve rë partivë politike, transmeton Tv Koha.

Në bazë të kësaj marrëveshje për anëtyarë ekspertë janë zgjedhur Rexhep Prekopuca, Atanas Urumov dhe Aleksandër Çiçakovski. Paraprakisht, partitë kanë propozuar anëtarët për në KSHZ. Kryetari dhe nënkryetari i KSHZ-së do të zgjedhen nga ana e ekspertëve. Brenda kohës pritet që në seancë plenare parlamentare të votohet përbërja e KSHZ-së.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *