Home / Kryesoret / Përleshje ndërmjet deputetëve të Vetëvendosjes dhe Sigurimit

Përleshje ndërmjet deputetëve të Vetëvendosjes dhe Sigurimit

Në hollin e Kuvendit të Kosovë ka ndodhur një përleshje ndërmjet deputetëve të Vetëvendosjes dhe pjesëtarëve të Sigurisë së Kuvendit.

Përleshja shpërtheu pasi që deputetë kundërshtuan kontrollin e rreptë të pjesëtarëve të Sigurimit duke u thënë atyre se Kuvendi nuk është stacion policor dhe se sigurimi nuk ka të drejtë t’i kontrollojë kaq rreptë, raporton KTV, transmeton Koha.net.

Në ndërkohë po vazhdon hyrja e deputetëve në sallë dhe po bëhet kontrollimi i rreptë i tyre. Në mesin e tyre është edhe Faton topalli, që është në arrest shtëpiak.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *