Home / Kryesoret / PPD-ja reagon ndaj vendimit për rastin ‘Monstra’

PPD-ja reagon ndaj vendimit për rastin ‘Monstra’

Me shpejtimin e publikimit të aktvendimit me të cilin Gjykata e Apelit e vërteton vendimin e Gjykatës së shkallës së parë për rastin “Monstra” Apeli edhe njëherë deshi tu tregojë patronëve të tyre politikë se sa lojalë është ndaj tyre dhe të sjellë vendime sipas diktatit të mëshehtë të tyre.

PPD gjykon se vetë fakti që Zaevi me mjeshtri i iku obligimit të tij ti publikojë inçizimet për këtë rast u rreshtua në anën e atyre që insistojnë në dënimin e qytetarëve të pafajshëm për vepra që mbrojtja e të akuzuarve i karakterizon si të pakryera nga të akuzuarit.

PPD shpreson se Prokurorja Speciale definitivisht do ta merr lëndën “Monstra” në kompetencat e saja dhe drejtësia do ta ketë rastin të ngjadhnjejë ndaj padrejtësive.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *