Home / Lajme / Prej sot ndalesë për emitim të reklamave të paguara politike

Prej sot ndalesë për emitim të reklamave të paguara politike

Prej sot në mesnatë hyn në fuqi ndalesa për emitim të reklamave të paguara politike në televizione, në mediet e shtypit dhe ato elektronike, kumtoi Agjencia për shërbime mediale audio dhe audiovizuale.

“Ndalesa është rregulluar me nenin 82 paragrafi 1 i Ligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Kodit zgjedhor (“Gazeta zyrtare e Republikës së Maqedonisë” nr.196/15) dhe vlen deri në fillimin e fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat do të mbahen në vitin 2016″, theksohet në kumtesën e Agjencisë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *