Home / Kryesoret / Publikohen fotografitë gjatë seancës gjyqësore ndaj të akuzuarve të ‘Grupit të Kumanovës’

Publikohen fotografitë gjatë seancës gjyqësore ndaj të akuzuarve të ‘Grupit të Kumanovës’

Gjykata themelore e Shkupit që nga mëngjesi është nën masa të forta sigurie. Sot në orën 11 ka filluar seanca.

Në kariken e të dënuarve do të ulen 29 persona të akuzuar për terorizëm dhe pjesëmarje në një konflikt 28 orësh në lagjen e Trimave në Kumanovë.

Seanca e hapur ka filluar me aktin e prokurorisë. Nga gjykata theksojnë se në seancë janë sjellë gjithë të akuzuarit të cilët mbahen nëpër burgje të Maqedonisë, njofton ‘Zhurnal’.

Avokatët e të akuzuarve kanë bërë ankesë duke thënë se akuzat janë të pabaza

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *