Home / Kryesoret / Seancë e komisionit anketues, a do të paraqitet dëshmitari i përgjimeve?

Seancë e komisionit anketues, a do të paraqitet dëshmitari i përgjimeve?

Komisioni anketues për skandalin e përgjimeve sot duhet të vazhdojë seancën me cka në rend të ditës e ka dëgjimin e dëshmitarëve që kanë paralajmëruar partitë.

Sipas orarit të deklaruar nga kryetari i komisionit Petre Shilegov sot para komisionit duhet të paraqitet ministri i financave Stavreski dhe këshilltari i kryeministrit Martin Protugjer. Por Stavreski dje ka informuar se nuk mund të paraqitet në seancë,.

Dje para komisionit nuk u paraqit as kryeministri Gruevski i cili duhej të ishte dëshmitari i parë. Dhjetë minuta para fillimit të seancës nga VMRO informuan se Gruevski nuk do paraqitet para komisionit pasiqë është në vizitë zyrtare në Izrael.

Pjesa tjetër e seancës ka kaluar me pretendime të tipit se cila parti po bën cirk me punën e komisionit anketues.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *