Home / Lajme / Botë / SHBA: Avioni me 133 pasagjerë del nga pista, lëndohen tetë persona

SHBA: Avioni me 133 pasagjerë del nga pista, lëndohen tetë persona

Së paku tetë persona janë lënduar kur një avion pasagjerësh rrëshqiti nga pista e fluturimit në aeroportin ndërkombëtar Neshville në shtetin federal amerikan Tennessee, raporton aa.

Aksidenti ndodhi mbrëmë kur avioni i kompanisë Southwest Airlines bëri ulje në aeroportin Neshville, dhe më pas rrëshqiti nga pista.

Bëhet fjalë për avionin Boeing 737 i cili me 133 pasagjerë dhe pesë anëtarë të ekuipazhit fluturoi në relacioni Houston – Neshville.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *