Home / Kryesoret / Shqiptarët dhe maqedonasit bashkohen kundër Helmit

Shqiptarët dhe maqedonasit bashkohen kundër Helmit

Sot një numër i madh i qytetarëve pa dallim feje dhe kombësije kan dalur ti thonë Stop Helmit në Tetovë.

Në numër i madh i maqedonasëve dhe me mijërta qytetarë shqiptarë sot i bashkoi protesta kundër helmit që po e ban kombinati Jugohrom dhe këto qytetarë fajësojnë qeverinë Bdi-Vmro për mos ndalimin e punës së Jugohromit e cila nuk i plotëson asnjë standart ekologjik.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *