Home / Lajme / Maqedoni / Sot debat për shpalljen e Malit Sharr park nacional

Sot debat për shpalljen e Malit Sharr park nacional

Sot,11.12.2015, në restorantin Teteks ARM në Tetovë, me fillim në orën 13.30 do të mbahet debat me temë: “Shpallja e Malit Sharr si park nacional “. Debati organizohet nga asociacioni Most, në kuadër të projektit “Parlamenti mobil”.

Në debat do të marrin pjesë përfaqësues të sektorit joqeveritar dhe të Ministrisë së Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *