Home / Lajme / Maqedoni / Spasenovski në vend të Panovskit

Spasenovski në vend të Panovskit

Igor Spasenovski do të jetë komandat I batalionit të tretë të këmbësorisë në kazermën e Tetovës “Kuzman Josifovski Pitu”.

Kështu sot në mënyrë solemne në kazermën e Tetovës është bërë pranim-dorëzimi I detyrës Komandant I Batalionit të tretë të këmbësorisë nga Atanas Panovski tek Igor Spasenovski.

Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe komandati I këtij batalioni Zoran Milevski, kryeshefi I shtabit gjeneral Azim Nuredini si dhe pjesëtarë të institucioneve lokale në Tetovë.

Komandanti Zoran Milevski, tha se ky battalion ka marrë pjes ënë misione mbrojtëse të shtetit, ndihmë në rajonet e përmbytura, misione paqësore jshtë shtetit, dhe cdo herë ka marrë lëvadata për detyrat e kryera.

Komandati I sapozgjedhur Igor Spasenovski tha se ai do të kryejë detyrën me nderë dhe me përgjegjesi. Ai tha se dëshirojmë që të ndërtojmë mirëbesim.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *