Home / Lajme / Kronika e zezë / Tentim për plaçkitje në Toplicë

Tentim për plaçkitje në Toplicë

Dramë e vërtetë në fshatin Toplicë.Policia e Gostivarit ka njoftuar se mbrëmë në shtëpinë e 40 vjeçarit, B.A nga ky fshat ka patur tentim për plaçkitje nga një person I maskuar. Sipas denoncimit në policinë e Gostivarit, ngjarja ka ndodhur rreth orës 20 e 30 minuta, kur anëtarët e familjes kanë qenë në shtëpi në mesin e tyre edhe dy vajza të mitura dhe një mbesë. Në një moment, përmes derës e cil ka qenë e hapur ka hyrë një person I maskuar dhe nga vazja më e ritur 14 vjeçare ka kërkuar para dhe arë.Vajza e frikësuar nga kjo ndodhi, sipas rëfimit të saj, ka tentuar që t`i revanshohet me send të fortë të panjohurit, I cili ka nxjerrë thikë dhe e ka lënduar dhe ka vazhduar që t`I lërcënojë për jetën dhe të të pyes për arin.Pas një kohe, vajza nga telefoni celularë ka kërkuar ndihmë nga axha dhe I panjohuri është larguar. Është kryer hetim në vendin e ngjarjes dhe pak kohë më pas, në stacionin policorë në Gostivarë është arrestuar person I moshës 41 vjeçare nga I njejti fshat I cili dyshohet se ka tentuar që të kryejë plaçkitje.Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Aksident I rëndë afër fshatit Odër, ka edhe të vdekur

Aksident I rëndë afër fshatit Odër, ka edhe të vdekur   Një aksident I rëndë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *