Home / Kryesoret / Teuta Arifi ndalon procesin arsimor për shkak ajrit të ndotur

Teuta Arifi ndalon procesin arsimor për shkak ajrit të ndotur

Teuta Arifi pas protestave të nxënësve për ajrin e ndotur ka mbajtur një preskonferencë duke thënë se në koordinim më Ministrinë e Arsimit ndalon procesin mësimor, shkruan Tv Koha.

“Të ndërpritet procesi arsimor në të gjitha shkollat e mesme, fillore dhe çerdhet në Tetovë për shkak të seriozitetit për ajrin e ndotur”, u shpreh Teuta Arifi pas protestave masive të nxënësve që dje dhe sot goditën me vezë objektin e Komunës së Tetovës.

Ndryshe Eco Guerilla do të bllokojë rrugën të Enjten dhe të Premten do të mbaj protestë masive.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *