Home / Lajme / Maqedoni / Komuna e Tetovës ndërpret mësimin në shkollat e mesme dhe fillore

Komuna e Tetovës ndërpret mësimin në shkollat e mesme dhe fillore

Sot Kryetarja e Komunës së Tetovës në një konferencë për shtyp ndaloi procesin arsimor në të gjitha shkollat e mesme dhe fillore në Tetovë.

Si nduket shumica e qytetarëve të Tetovës nuk ju bë qejfi nga ky vendim i kryetares për ndalimin e procesit arsimor, por ata u shprehën për Televizionin Koha se kryetarja duhet ta ndaloje Jugohromin e jo ti ndalojë nxënësit mos të shkojnë në shkollë.

Protesta do të mbahen ditën e ejnte dhe protesta më e fuqishme e paralajmëruar nga Eco Guerila do të mbahet ditën e premte nga ora 13. Paralajmërohet se do të bllokohen të gjitha rrugët hyrje-dalje në Tetovë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *