Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi sot në takim me Komisionarin e BE-së, Johanes Han

Thaçi sot në takim me Komisionarin e BE-së, Johanes Han

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare z.Menduh Thaçi, sot në Bruksel në kuadër të vizitës së tij dyditore në zyrat e Komisionit Evropian do të realizoi takim me Komisionarin për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johanes Hahn. Në këtë takim pritet që të bisedohet për rrjedhën e implementimit  të Marrëveshjes së qershorit/korrikut, për zgjedhjet e 24 Prill-it 2016, për proceset e integrimit në NATO dhe BE, si dhe për tema të tjera me interes.

Gjatë vizitës në Bruksel, z.Thaçi do të realizojë edhe takime tjera me zyrtarë të lartë të Komisionit dhe Parlamentit Evropian.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *