Home / Sport / Van Gaal: Nuk jap dorëheqje

Van Gaal: Nuk jap dorëheqje

Trajneri i Manchester United, Louis van Gaal, ka thënë se nuk e ka ndërmend të jap dorëheqje, përkundër rezultateve jo të mira të skuadrës së tij që drejton.

United ka luajtur barazim 0:0 me Chelsean, ndërsa holandezi pas lojës është deklaruar i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij, dhe se nuk ka arsye për të dhënë dorëheqje.

A do të jap dorëheqje? Në të kundërtën. Kur lojtarët japin këso paraqitje me kaq shumë presion nuk ka arsye për të dhënë dorëheqje për mua. Ndoshta mediat dëshirojnë por unë nuk do të jap dorëheqje. Nuk është çështja te qëndrimi, por te përmbushja e kontratës

Brazil v Netherlands - FIFA World Cup Brazil 2014 - Third/Fourth Place Play-Off...Football - Brazil v Netherlands - FIFA World Cup Brazil 2014 - Third/Fourth Place Play-Off - Estadio Nacional, Brasilia, Brazil - 12/7/14  Holland coach Louis Van Gaal  Mandatory Credit: Action Images / Jason Cairnduff  Livepic  EDITORIAL USE ONLY.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *