Home / Kryesoret / Vetoja e LSDM-së zgjati vetëm 5 orë

Vetoja e LSDM-së zgjati vetëm 5 orë

KSHZ mendon se borxhi i ri nuk do të ndikojë në procesin zgjedhor, nga opozita thonë se është vendim i dirigjuar politik.

Vendi sot ka marë një borxh të ri prej 100 milion euro përmes letrave me vlerë pasiqë KSHZ dje hodhi poshtë veton e LSDM, të cilën veto e vendosi zv ministri i financave, Kire Naumov.

Me 5 vota pro, përbërja e vjetër e KSHZ vendosi se borxhi i ri nuk do të ndikojë në procesin zgjedhor. E në mënyrë eksprese ndaj këtij vendimi ka reaguar LSDM duke thënë se vendimi i përbërjes së vjetër të KSHZ është me dirigjenca politike dhe do jetë në dëm të qytetarëve.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *