Home / Lajme / Kronika e zezë / Vjedhje në Gradec të Gostivarit, vidhen bizhuteri ari me vlerë 6000 euro

Vjedhje në Gradec të Gostivarit, vidhen bizhuteri ari me vlerë 6000 euro

39 vjeçari N.M nga fshati Gradec i Gostivarit dje ka raportuar se në mes orës 17 dhe 23:30 minuta, persona të panjohur kanë kryer grabitje në shtëpinë e tij, njofton SPB-Tetovë.

Ata e kanë shfrytëzuar mungesën e tyre, me forcë kanë hapur dritaren në katin e parë dhe nga dhoma gjumi kanë marr një kuti metalike në të cilën ka pasur 15 copë bizhuteri ari.

Nga konfiskimit i stolisë së arit, pa u vërejtur nga askush ata janë larguar nga shtëpia, duke shkaktuar një dëm të përgjithshëm, i cili sipas pronarit N.M, vlerësohet në 360 mijë denarë.

Policia ka bërë inspektimin në vendin e ngjarjes dhe po punohet në zbulimin e autorëv

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *