Home / Lajme / Kronika e zezë / Vrapçisht:Vdes 46 vjeçari, I bie tulla në kokë

Vrapçisht:Vdes 46 vjeçari, I bie tulla në kokë

Dje (të enjten) reth orë 16.00 gjatë prishjes së një shtëpie në fshatin Vrapçishtë në rajonin e Gostivarit, ndaj 46 vjeçarit A. A nga Gostivari, I cili ka marrë pjesë në punime, ka rënë një pllakë bekatoni nga kati I parë. Me këtë rast, sipas policisë, nga plagët e marra ai ka ndrruar jetë në vendngjarje, njofton Tv Koha. Nga Policia e Gostivarit njoftojnë se mjekët nga Spitali I Gostivarit kanë arritur mënjëherë në vendngjarje por vetëm kanë konstatuar vdekjen e tij. Prokurori publik dhe ekipet e Stacionit Policorë të Gostivarit kanë dalur në vendngjarje dhe kanë kryer hetime ndërsa kanë marrë aktivitetet për zbardhjen e plotë të këtij rasti, ndërsa trupi I pajetë I A.A I është dhënë familjes për varrim, raporton Tv Koha. Këtë vit janë rritur dukshëm fatkeqësitë gjatë kryerjes së punëve ndërtimore në rajonin e Pollogut.Pasiguria gjatë kryerjes së punëve ngelet problem I madh në këtë rajon për shkak se nuk shfrytëzohen paisje mbrojtës gjatë punëve.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Shqyrtohet mundësia për punën në dy turne të kopshteve

Qeveria e Maqedonisë është duke e shqyrtuar mundësinë për të vendosur orar në dy turne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *