Home / Lajme / Maqedoni / Xhaferi: Pse Fazli Veliu nuk ishte në varrimin e ish ushtarit të UÇK-ës?

Xhaferi: Pse Fazli Veliu nuk ishte në varrimin e ish ushtarit të UÇK-ës?

Aktivisti Arianit Xhaferi ka pyetur publikisht kryetarin e ShVL-UÇK pse nuk ka qenë në varrimin e ish ushtarit të UÇK-ëS, Hasmir Hasani, i cili u vra të enjten në Tetovë. Në mes tjerash Xhaferi thotë se Veliu i klasifikon ish ushtarët si aktivistë të BDI-së dhe jo aktivist të BDI-së..

Xhaferi në mes tjerash thotë ‘Po pse? A thua Hasmiri nuk ishte boll ushtar meqë nuk ishte militant i BDI-së, apo organizata e Fazliut duhet të quhet Shoqata e Militantëve të BDI-së???”./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *