Home / Kryesoret / Xhaferi – Sot vendosim për ditën e protestës kundër ndotjes

Xhaferi – Sot vendosim për ditën e protestës kundër ndotjes

Aktivisti i EcoGuerilas, Arianit Xhaferi nëpërmjet profilit të tij në facebook ka bërë të ditur se si rezultat i mesazheve të shumta dhe presionit që i vijn nga tetovarët, sot do të vendoset për protestën e radhës kundër ndotjes.
Po marr në inbox aq shumë mesazhe saqë s’më jepet rasti as t’i lexoj të gjtha – jo më t’ju kthej përgjigje.
Presioni i madh që vjen nga ana e qytetarëve dhe kërkesa për t’u hedhur në protesta është e kuptueshme. SOT PASDITE VENDOSIM DITËN E PROTESTËS.
Vet s’mund të bëjmë asgjë, do na duhet ndihma e juaj. Do ju tregojmë si mund të angazhoheni për aktivizim…, shkruan Xhaferi në facebook.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *