Home / Kryesoret / Zaev: Ky është 24 dhjetori i fundit për Qeverinë e Gruevskit

Zaev: Ky është 24 dhjetori i fundit për Qeverinë e Gruevskit

Qytetarët e Maqedonisë do të mbajnë mend dhe nuk do të harrojnë se Nikolla Gruevski dhe qeveria e tij e dhunshme dhe të kota ka pasur guxim për të dëbuar deputetët dhe gazetarët nga Parlamenti.

E ngadalshme, por e rëndë është dora e drejtësisë. Se drejtësia do të arrijë fuqinë do të jetë një mësim, që askush që mos guxojë  të prek mbi të drejtat e qytetarëve. Qytetarët e Maqedonisë, LSDM-ja dhe opozita e bashkuar do ta vendosin  Gruevskin në memorien historike të vendit. Ky është 24 dhjetori i fundit për qeverinë e Nikolla Gruevski, tha lideri i LSDM-së Zoran Zaev para Kuvendit, i cili vuri në dukje se e “HËNA e ZEZË” kurrë nuk do të harrohet.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *