Home / Kryesoret / Zbritje të mëdha të karburanteve të naftës

Zbritje të mëdha të karburanteve të naftës

Nafta evropiane e tipit “brent” e cila vjen edhe në Maqedoni sot e arriti çmimin më të ulët në njëmbëdhjetë vitet e fundit, informon Asocieted Press.

Në tregtimin e sotëm, nafta e detit verior për porosi në janar u lëshua në çmimin prej 36 dollar e 29 cent. Në raport me tregtimin e të premtes, çmimi është më i lirë për 59 cent.
Nafta amerikane tregtohet me çmim prej 34 dollar dhe 37 cent.
Kur jemi te çmimet me pakicë në Maqedoni, ndryshimet e fundit në bursat botërore duhet që të sjellin çmime më të lira në Maqedoni.
Në kushte të këtilla, sipas gjitha gjasave do të ketë çmime më të lira për 2-3 denar për litër edhe para së gjithash tek benzinët. Pritet që të ketë zbritje çmimi edhe të dizelit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *