Home / Kryesoret / Zeka i kundërpërgjigjet Zaevit

Zeka i kundërpërgjigjet Zaevit

Gazetari Milaim Zeka, përmes një shkrimi i është kundërpërgjigjur kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaevit ,ku ka kërkuar nga ai që të flasë për terrorizmin e shtetit maqedon,  se sa të flasë për tema që prekin shqiptarët, transmeton parrotlla.net

Ky është shkrimi i Milaim Zekës:

Mirë do ishte qe Zaevi të flas për terrorizmin e shtetit maqedon sa here flet për temat qe prekin palen shqiptare, Zaevi, jo vetëm qe rren, po edhe mashtron publikun shqiptar dhe ate ndërkombetar. Sigurisht qe, po të ishte Zaevi me i mirë se sa pozita, ai do të gëzonte mbeshtetje ndërkombetare. Ka rrejt per Sopotin. Ka rrejte për rastin “Monstra. Rrejti edhe për rastin Kumanova. Tha se gjoja dy prej anëtareve të grupit qenkan anetar të ISS-it. Po ja freskojme trurin Zaevit me disa foto nga Kumanova. E para, per deshmi terrori. E dyta, me ja ule vellimin e rrenave…

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *