Home / Lajme / Maqedoni / Zhelinë, kapen 9 valltare në një lokal nate

Zhelinë, kapen 9 valltare në një lokal nate

Sot rreth orës 2-3 të mëngjesit Policia e Tetovës ka kryer kontroll në objektin “Erdi Boss” në rrugën rajonale Zhelinë Siricinë-pronësi J.F. 38-vjeçari nga Zhelina, kapen tre shtetase shqiptare dhe 6 femra e vendit tonë, të cilët ishin të angazhuar në si valltar
Tre vajzat nga Shqipëria njëra  19, 24 dhe 27 vjet janë përpjekur të ikin, por janë  arrestuar dhe mbajtur në Tetovë, në të cilat janë dorëzuar në Departamentin e krimit ndërkufitar, migrimin dhe ripranimin.

Departamenti i Punëve të Brendshme në Tetovë do të marrë masa për të pastruar rastin.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *