Home / Kryesoret / Canoski, do paguani dëm prej 68 milion euro

Canoski, do paguani dëm prej 68 milion euro

Pronari i objektit Kosmos Fiat Canoski ka bërë një letër të hapur tek kryeministri Gruevski në lidhje me rrënimin e objektit të tij në vitin 2011.

‘’Ju pyes hapur se do të paguani 68 milion euro për dëmin e shkaktuar tek Kosmos a do e bëni ju personalisht apo bashkë me Mile Kanakievskin apo do e lejoni që qytetarët të paguajnë për këtë’’, pyet Canoski.

‘’Pse kryetarët e komunave që janë nga rradhët tuaja kanë paguar të gjitha shërbimet komunale në vlerë prej 5 milion euro dhe kamata në vlerë prej 2 milion denarë’’, pyet më tej ai.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *