Home / Kryesoret / AK protestë para bashkisë së Tiranës: Të arrestohet Erion Veliaj

AK protestë para bashkisë së Tiranës: Të arrestohet Erion Veliaj

Kryetari i Aleancës KuqeZi Kreshnik Spahiu ka protestuar sot sëbashku me mbështetësit e tij përpara bashkisë së Tiranës dhe kryebashkiakut të saj, Erion Veliajt nën thirrjet “me plis ta largojmë këtë kryepis!”, “Tirana ta voton, Tirana të arreston ty mor Erion!”.

 Spahiu e ka akuzuar Veliaj për braktisjen e kryeqytetit në ditët e përmbytjeve të mëdha duke udhëtuar për në Sri Lanka dhe për rritjen e çmimit të biletave të urbanit, së fundmi.
Për të gjitha vendimet e marra prej tij, Spahiu deklaroi dhe paralajmëroi me mikrofon: “Ti nuk mund të shpërdorësh kryeqytetin, qytetin ku ne lindëm dhe u rritëm. Erdhi koha që ta nxjerrim në rrugën e gjykimit, Erion Veliajn dhe Edi Ramën.
Ti mund të blesh mediat dhe me lekët e tua të pista, ti mund t’i bllokosh, por mos harro se zjarri i qytetarëve do të nxjerrë në tym e flake, ministritë. Ke një javë në Sri Lanka, që ke braktikuar kryeqytetin e mor zotëri, ti nuk mundesh, se një ditë do të përgjigjesh dhe dita po afron.
Qytetarët do të të dëbojnë! Ik në safari me Soros, me atin tënd shpirtëror, po Soros dhe paratë e pisa nuk mund të vendosin – bashkë me ato 1 milion euro që ua more qytetarëve me rritjen e biletave të autobusëve – nuk mund ta pastrojnë dot fytyrën tënde.
Ktheu në Tiranë, se barrikadat do t’i kesh këtu dhe qytetarët do të pështyjnë si “kryepisin e Tiranës”.
Me plis ta largojmë këtë kryepis! (Thirrje nga turma)
Do t’i vendosim zjarrin e drejtësitë çdo zyrtari të korrutuar. Erdhi dita që qytetarët të mos kenë frikë të denoncojnë korrupsionin.
Tirana të voton, Tirana të arreston, ty mor Erion, që s’ke fytyrë të dalësh sot,” thirri Spahiu në protestë.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *