Home / Kryesoret / Ambasada e SHBA-së: Gruevski kërkoi takim me Bajden

Ambasada e SHBA-së: Gruevski kërkoi takim me Bajden

Ambasada e SHBA-se ka kthyer përgjigje pyetjes së parashtruar nga Alsat, me anë të të cilës kërkohej informacion se kush i ka kërkuar takimet në Uashington.

Në përgjigjen e Ambasadës së SHBA-së thuhet: “Qeveria e Maqedonisë ka kërkuar që kryeministri Gruevski sot të takohet me zëvendës kryetarin e SHBA-se, Xho Bajden që të bisedojnë lidhur me marrëveshjen Përzhino, si dhe për tema të tjera me interes të përbashkët.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *