Home / Kryesoret / Anulohet gjykimi për rastin “ryshfet”, për shkak detyrave zyrtare të Zaevit

Anulohet gjykimi për rastin “ryshfet”, për shkak detyrave zyrtare të Zaevit

Gjykata e shtyn seancën për rastit “Rryshfeti” kundër liderit të opozitës, Zoran Zaev. Mbrojtja tha se arsyeja për vonesën është takimi zyrtar i Zaevit me ambasadorin e Kinës. Avokati i tij Vane Andrev tha se seanca e ardhshme e cila është planifikuar për me 3 mars, Zaev do të marrë pjesë.

Në rastin e “Rryshfeti” lideri i LSDM-së është akuzuar për pranimin e një ryshfeti prej 200 mijë euro për privatizimin e tokës. Mbrojtja e Zaevit argumenton se ka dëshmi të forta se ai nuk kishte marrë ryshfet nga personi i fuqishëm lokal në Strumicë dhe padia penale kundër tij është e pabazuar.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *