Home / Kryesoret / Bëhuni gati për borën, ja çfarë moti na pret në ditët në vijim

Bëhuni gati për borën, ja çfarë moti na pret në ditët në vijim

Sot dhe nesër moti në Maqedoni do të jetë e ndryshueshme në pjesët jugperëndimore dhe verilindore do të ketë reshje të dobët, në vende më të larta me shi dhe me borë, ndë në male borë.

Në Perëndimi të vendit do të fryjë erë mesatare, sidomos në malet.

Temperatura do të shkojnë nga zero deri në 11 gradë.

Në Shkup do të jetë mot i vrenjtur me temperatura deri në 10 gradë.

Të premten do të ketë reshje shiu, ndërsa të shtunën mënyrë të konsiderueshme moti do të jetë i ftohtë me reshje të dëborës.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *