Home / Kryesoret / Besimi dhe Popovski takim jo formal të punes me MPJ-së e vendeve-anëtare të BE-së

Besimi dhe Popovski takim jo formal të punes me MPJ-së e vendeve-anëtare të BE-së

Zëvendëskryeministri për eurointegrime Fatmir Besimi dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki do të marrin pjesë në takimin joformal të punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të Bashkimit Evropian, që do të mbahet sot në Bruksel.

Takimi, i cili është në funksion të integrimit evropian të Republikës së Maqedonisë, mbahet me iniciativë të ministrave të Punëve të Jashtme të Hungarisë dhe Austrisë, Peter Sijarto dhe Sebastian Kurc, ndërsa do të marrë pjesë edhe eurokomisari Johanes Han, njofton MPJ.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *