Home / Kryesoret / Disa OJQ protesta nëse nuk shtyhen zgjedhjet

Disa OJQ protesta nëse nuk shtyhen zgjedhjet

Dhjetëra shoqata joqeveritare kanë paralajmëruar protesta nëse nuk shtyhet data e zgjedhjeve. Bojan Maricic nga Qendra Evropian për Arsim ka theksuar se vendi ka probleme serioze për të organizuar zgjedhje më 24 prill dhe të gjitha kërkesat e tyre janë të argumentara se duhet të shtyhen zgjedhjet. Ai tha se në rast se nuk plotësohen kërkesat e tyre do të ketë protesta. Letra me kërkesën për shtyrjen e zgjedhjeve, gjatë javës së kaluara nga 70 OJQ iu dorëzua edhe eurokomisarit për zgjerim Johannes Hahn

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *