Home / Kryesoret / Dita e enjte është ditë jo pune për gjithë qytetarët e Maqedonisë

Dita e enjte është ditë jo pune për gjithë qytetarët e Maqedonisë

Dita e parë e Krishtlindjes – 7 janari, e cila bie ditën e enjte është ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë në pajtim me Ligjin për festa.

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informon se përveç kësaj dite, për besimtarët e fesë ortodokse ditë jo pune do të jetë edhe 6 janari – Buzmi.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *