Home / Lajme / Botë / Egjipt, militantë të ISIS plagosin me thikë 3 turistë në një hotel

Egjipt, militantë të ISIS plagosin me thikë 3 turistë në një hotel

Tre turistë të huaj, dy austriakë dhe një suedez, u plagosën me thikë pranë një hoteli në Detin Kuq në Egjipt.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se sulmi me thika është kryer nga dy persona, të cilët dyshohet se janë militantë të Shtetit Islamik. Ngjarja ndodhi në hotelin “Bella Vista”, ku autorët e sulmit u qëlluan për vdekje nga policia.

BBC shkruan se autorët kishin si synim të merrnin pengë turistët. Forcat e policisë janë vënë në kërkim të personave të tjerë, të cilët dyshohet se kanë qenë pjesë e sulmit.

Prej kohësh, Egjipti po përballet me militantët e Shtetit Islamik me bazë në gadishullin e Sinait.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *