Home / Kryesoret / Fillon gjykimi i Zoran Zaevit

Fillon gjykimi i Zoran Zaevit

Sot në gjykatën themelore Shkupi 1 duhet të fillojë procesi gjyqësorë ndaj kryetarit të komunës së Strumicës dhe liderit të LSDM Zoran Zaev për rastin mitmarje.

Zaev si kryetar i komunës së Strumicës është i akuzuar se ka pranuar mito në vlerë prej 200 mijë euro për legalizimin e një toke shtetërore.

Aktakuzën prokuroria publike e ka bërë në qershor të vitit të kaluar. Në gjykatën penale gjithashtu aktive është dhe padia ndaj tij për rastin Pu

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *