Home / Sport / Formacioni i javës në Ligën Premier (Foto)

Formacioni i javës në Ligën Premier (Foto)

Këtë javë në Angli ka pasur disa rezultate befasuese, dhe portali gjigant ‘goal.com’, ka shpallur formacionin më të mirë të javës.

Kështu kampioni aktual i Anglisë, Chelsea pas një ndeshje spektakolare me Evertonin është prezantuar me dy futbollistë.

Njëjtë si Chelsea me nga dy futbollistë është edhe Newcastle United pas fitores 2-1 ndaj West Hamit dhe Southampton.

Arsenal, Tottenham, Bourmerouth, Everton dhe Manchester City janë me nga një futbollistë. /Telegrafi/

Ky është formacioni i javës në Ligën Premier:

formacioni-i-jav-euml-s-n-euml-lig-euml-n-premier-foto_21453110634_hd

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *