Home / Kryesoret / Gardiani u ka shitur drogë të burgosurve në Idrizovë

Gardiani u ka shitur drogë të burgosurve në Idrizovë

Polica e Shkupit ka ngritur padi penale në Prokurorinë Themelore Publike në Shkup, ndaj gardianit të burgut H.H. (38) nga Shkupi.

Pasi ekziston dyshimi i arsyeshëm se gjatë muajit, ai në mënyrë paautorizuar ka marrë sasi të madhe të marihuanës, të cilën e ka paketuar dhe e ka shituar atë për të burgosurit e Idrizovës.

Ndërsa në shtëpinë e tij ka ruajtur armë të paligjshme me plumba me të cilën ka kryer dy vepra penale, transmeton TetovaSot.

“Prodhimi ilegal dhe shitja e drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve” dhe “prodhimin e paautorizuar, posedimin dhe tregtisë së armëve apo eksplozivëve”.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *