Home / Lajme / Botë / Gjermani, policia kontrolle për mjetin e dyshimtë në hyrje të zyrës së kancelares Merkel

Gjermani, policia kontrolle për mjetin e dyshimtë në hyrje të zyrës së kancelares Merkel

BERLIN (AA) – Policia gjermane ka njoftuar se po vijon kontrolli i mjetit të dyshimtë të gjetur gjatë kontrollit rutinë të sigurisë në hyrje të zyrës së kancelares gjermane, Angela Merkel në Berlin, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënës i policisë federale gjermane, Thorsten Peters, tha se për shak të kontrolleve është mbyllur hyrja kryesore në zyrën e kancelares në Berlin. Ai nuk pranoi të japë detaje se për çfarë lloj mjeti bëhet fjalë.

Ndërkohë zyra u evakuua gjatë kontrollit.

Merkel këtë mëngjes duhej të mbante takimin e radhës me kabinetin e saj.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *