Home / Kryesoret / Gjysma e Maqedonisë po mbytet nga ajri i ndotur, Tetova më në rezik

Gjysma e Maqedonisë po mbytet nga ajri i ndotur, Tetova më në rezik

Në Tetovë dhe komunat e Shkupit, në Manastir dhe Kërcovë në mëngjes është regjistruar ajri më i ndotur në vend.

Stacionet matëse të ministrisë së ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinorë kanë regjistruar në Tetovë koncentrime të PM10 në masë 226 mikrogram, në Manastir 138 dhe në Kërcovë 114, njofton Tetovasot.

Në komunat e kryeqytetit më së shumti koncentrime ka pasur në Qendër 197, në Gazi Babë 146, në Lisice 143 dhe në Rektorat 135.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *